fb
Renata Tarnopolska-Badura
SAMSUNG

Prowadzę Szkołę Języków Obcych Anglosas nieprzerwanie od 1998 roku.

Ukończyłam Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, a następnie zdobyłam drugi fakultet na Uniwersytecie Warszawskim, w Ośrodku Studiów Amerykańskich – specjalność : kultura i biznes amerykański. W chwili obecnej specjalizuję się w uczeniu Business English, lecz podczas 24 lat mojej drogi zawodowej zdobywałam doświadczenie ucząc w przedszkolach, skawińskiej szkole podstawowej nr 2 oraz ucząc na prywatnych kursach wszelkie grupy wiekowe – moi kursanci mieli od 4 do 70 lat.

Oprócz nauczania zajmuję sie również tłumaczeniami pisemnymi i ustnymi ; na liście najważniejszych klientów mam zagraniczne stacje telewizyjne z USA i Kanady, zagraniczne firmy audytujące , stałą współpracę z AGH oraz tłumaczenia dla wielu innych firm i restauracji. Kocham język angielski, oraz wszystko co związane z kultura angielską i amerykańską.

W chwilach wolnych nałogowo czytam książki.

Krzysztof Warchoł
kwarchol

Mam na imię Krzysztof. Pochodzę z Bielska-Białej. Od 14 lat jestem krakowianinem.

W „Anglosasie” pracuję już kilka lat. Studia magisterskie ukończyłem na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, po czym rozpocząłem pracę jako nauczyciel języka angielskiego. Pracowałem w szkole podstawowej, średniej i policealnej. Prowadziłem także kursy języka angielskiego w prywatnej szkole językowej. W 1992 r. zdałem egzamin Cambridge Proficiency in English. Ukończyłem także podyplomowe studia dla tłumaczy na Uniwersytecie Jagiellońskim w zakresie tłumaczenia pisemnego i ustnego.

Przez ponad 10 lat pracowałem jako tłumacz w dużej międzynarodowej firmie handlowej. Specjalizuję się w tekstach prawnych i biznesowych, choć mam na swoim koncie także przekłady książek i artykułów z takich dziedzin jak filozofia, teologia i nauki społeczne. Kocham wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną i podróże. Pasjonują mnie także zagadnienia związane z religią, teologią i życiem społecznym. Śpiewam w chórze kolegiaty św. Anny w Krakowie.

Jestem żonaty. Moja żona Justyna jest rzeźbiarką. Praca w „Anglosasie” stanowi uzupełnienie mojej podstawowej profesji tłumacza. Kontakt z osobami, które uczę daje mi wiele satysfakcji i radości. Dlatego nieustannie staram się poszerzać swoją wiedzę na temat tego, jak skutecznie uczyć języka obcego.

Joanna Boroń
boroń joanna

Hej, mam na imię Joanna i z Anglosasem współpracuję (z przerwami) już od paru lat.

Ukończyłam Nauczycielskie Kolegium Języka Angielskiego na obecnym Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz na tej samej uczelni Studia Europejskie. Uczę angielskiego wszystkie możliwe grupy wiekowe, ale najwięcej czasu spędzam wśród nastolatków w gimnazjum. Staram się ich tam zarazić nie tylko językiem angielskim, ale też pokazać, że warto coś w życiu robić z zaangażowaniem (nie tylko dla siebie, ale też dla innych) – co przejawia się w działalności Szkolnego Koła Ludzi Aktywnych.

Co robię z wolnym czasem? Czytam, piszę, podróżuję, pływam kajakiem, spaceruję z psem – oczywiście nie wszystko na raz i w dość okrojonych dawkach:)

Magdalena Wtorkiewicz
mwtorkiewicz

Cześć, mam na imię Magda. Pracuję jako lektor języka angielskiego już od 12 lat i nie zamieniłabym swojego zawodu na żaden inny.

Język angielski jest moim hobby i wnosi w moje życie sporo przyjemności. Ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim oraz Studia Europejskie na krakowskim Uniwersytecie Pedagogicznym. Uzyskanie certyfikatu Cambridge Proficiency in English było miłym przedłużeniem studiów językowych. Mam doświadczenie w nauczaniu wszystkich możliwych grup wiekowych we wszelkich dostępnych wariantach: kursy grupowe, indywidualne a także sporo zajęć w korporacjach.

Jestem niepoprawnym molem książkowym, wielką pasjonatką kultury brytyjskiej i niestrudzonym podróżnikiem.

Iwona Szczerba
iszczerba

Hello! Mam na imię Iwona. Nauczycielem języka angielskiego jestem od 16 lat. Ukończyłam studia magisterskie na Politechnice Krakowskiej ale moją pasją był zawsze język angielski. Dlatego też postanowiłam ukończyć studia w tym kierunku zdobywając licencjat z języka angielskiego na Uniwersytecie M.C.Skłodowskiej w Lublinie –specjalność nauczycielska. Wiele lat uczyłam w gimnazjum i w szkole podstawowej. W czasie rocznego pobytu w Wielkiej Brytanii zdobyłam duże doświadczenie w londyńskich szkołach. Ciagle pogłębiam swoją wiedzę w zakresie metodyki nauczania języka angielskiego poprzez uczestnictwo w zagranicznych szkoleniach.

Staram się, by moje lekcje były dla uczniów interesujące a nauka języka angielskiego przyjemnością.

Uwielbiam muzykę i dalekie podróże. A jak nie jadę na koniec świata to pływam i chodzę na spacery ze swoim dobermanem

Aleksandra Hajduk
akapusta

Cześć, mam na imię Ola. Nauczanie języka angielskiego jest moim hobby i sposobem na życie, z którego czerpię pozytywną energię. Pasję do języka odkryłam studiując filologię angielską na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Na zajęciach staram się dzielić moją pasją z uczniami i pokazywać im, że język to nie tylko okno na świat i droga do sukcesu, ale także czysta przyjemność. W pracy kładę nacisk na indywidualne podejście do potrzeb każdego ucznia. Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę z zakresu metod nauczania i dbam, aby zajęcia były niebanalne i motywowały do przełamywania barier komunikacyjnych.

Postępy moich uczniów są dla mnie źródłem największej satysfakcji.

W czasie wolnym od pracy przebywam na świeżym powietrzu i staram się zażywać jak najwięcej sportu.

Magdalena Wróbel
14441109_1161851613837776_8384274262093830191_n

Ukończyłam studia literaturoznawcze na Uniwersytecie Stendhala w Grenoble, uzyskując dyplom maitrise lettres modernes. Znajomość języka francuskiego pogłębiałam nie tylko podczas rocznego stypendium naukowego we Francji, ale również w Instytucie Francuskim w Krakowie. Posiadam dyplom DALF C1.

Od sześciu lat prowadzę kursy z języka francuskiego na różnym poziomie zaawansowania, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Przez dwa lata pracowałam też we francuskiej firmie, mając codzienny kontakt z klientem francuskojęzycznym.

Magdalena Łysak
magda-lysak

Cześć. Mam na imię Magda i jestem lektorem języka angielskiego.

Ukończyłam socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz filologię angielską na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Język angielski znam od dziecka, ponieważ urodziłam się w Stanach Zjednoczonych i spędziłam tam dzieciństwo. Później jeszcze wielokrotnie przebywałam tam w okresie wakacji. Studia filologiczne dodatkowo rozwinęły moje zdolności językowe, wiedzę metodologiczną i potwierdziły moje ogromne zamiłowanie do nauczania angielskiego. Pragnę dzielić się z Wami moją wiedzą i wspólnie zgłębiać tajniki tego pięknego języka.

W wolnym czasie czytam literaturę amerykańską, maluje akwarelami i zwiedzam świat

Małgorzata Litwa
gosia1

Cześć, mam na imię Małgorzata.

Jestem nauczycielem języka angielskiego od 16 lat. Uczę głównie dzieci i młodzież, ale nie obca jest mi praca z dorosłymi.

Ukończyłam Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Sanoku pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu oraz Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi.

Poza językiem angielskim moją pasją jest gotowanie i podróże. W wolnym czasie czytam lub odwiedzam ciekawe zakątki Polski i świata.

Dominika Olszewska
fbt

Języka hiszpańskiego zaczęłam się uczyć w liceum. Skończyłam liceum dwujęzyczne hiszpańsko – polskie i od tego czasu język ten towarzyszy mi na co dzień i w pracy i poza nią. W trakcie studiów wielokrotnie podróżowałam do Hiszpanii, żeby w praktyce wykorzystać to, czego nauczyłam się w trakcie zajęć. Od kilku lat uczę hiszpańskiego dzieci od wieku przedszkolnego i dorosłych w różnych szkołach językowych na terenie Krakowa, tłumaczę dokumenty oraz ustnie w trakcie wydarzeń i w Polsce i w Hiszpanii oraz pracowałam w firmie świadczącej usługi na rynek hiszpańskojęzyczny.

W wolnych chwilach podróżuję, jeżdżę na rolkach albo rowerze oraz uczę się języka włoskiego.