fb
Renata Tarnopolska-Badura
SAMSUNG

Prowadzę Szkołę Języków Obcych Anglosas nieprzerwanie od 1998 roku.

Ukończyłam Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, a następnie zdobyłam drugi fakultet na Uniwersytecie Warszawskim, w Ośrodku Studiów Amerykańskich – specjalność : kultura i biznes amerykański. W chwili obecnej specjalizuję się w uczeniu Business English, lecz podczas 24 lat mojej drogi zawodowej zdobywałam doświadczenie ucząc w przedszkolach, skawińskiej szkole podstawowej nr 2 oraz ucząc na prywatnych kursach wszelkie grupy wiekowe – moi kursanci mieli od 4 do 70 lat.

Oprócz nauczania zajmuję sie również tłumaczeniami pisemnymi i ustnymi ; na liście najważniejszych klientów mam zagraniczne stacje telewizyjne z USA i Kanady, zagraniczne firmy audytujące , stałą współpracę z AGH oraz tłumaczenia dla wielu innych firm i restauracji. Kocham język angielski, oraz wszystko co związane z kultura angielską i amerykańską.

W chwilach wolnych nałogowo czytam książki.

Krzysztof Warchoł
kwarchol

Mam na imię Krzysztof. Pochodzę z Bielska-Białej. Od 14 lat jestem krakowianinem.

W „Anglosasie” pracuję już kilka lat. Studia magisterskie ukończyłem na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, po czym rozpocząłem pracę jako nauczyciel języka angielskiego. Pracowałem w szkole podstawowej, średniej i policealnej. Prowadziłem także kursy języka angielskiego w prywatnej szkole językowej. W 1992 r. zdałem egzamin Cambridge Proficiency in English. Ukończyłem także podyplomowe studia dla tłumaczy na Uniwersytecie Jagiellońskim w zakresie tłumaczenia pisemnego i ustnego.

Przez ponad 10 lat pracowałem jako tłumacz w dużej międzynarodowej firmie handlowej. Specjalizuję się w tekstach prawnych i biznesowych, choć mam na swoim koncie także przekłady książek i artykułów z takich dziedzin jak filozofia, teologia i nauki społeczne. Kocham wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną i podróże. Pasjonują mnie także zagadnienia związane z religią, teologią i życiem społecznym. Śpiewam w chórze kolegiaty św. Anny w Krakowie.

Jestem żonaty. Moja żona Justyna jest rzeźbiarką. Praca w „Anglosasie” stanowi uzupełnienie mojej podstawowej profesji tłumacza. Kontakt z osobami, które uczę daje mi wiele satysfakcji i radości. Dlatego nieustannie staram się poszerzać swoją wiedzę na temat tego, jak skutecznie uczyć języka obcego.

Joanna Boroń
boroń joanna

Hej, mam na imię Joanna i z Anglosasem współpracuję (z przerwami) już od paru lat.

Ukończyłam Nauczycielskie Kolegium Języka Angielskiego na obecnym Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz na tej samej uczelni Studia Europejskie. Uczę angielskiego wszystkie możliwe grupy wiekowe, ale najwięcej czasu spędzam wśród nastolatków w gimnazjum. Staram się ich tam zarazić nie tylko językiem angielskim, ale też pokazać, że warto coś w życiu robić z zaangażowaniem (nie tylko dla siebie, ale też dla innych) – co przejawia się w działalności Szkolnego Koła Ludzi Aktywnych.

Co robię z wolnym czasem? Czytam, piszę, podróżuję, pływam kajakiem, spaceruję z psem – oczywiście nie wszystko na raz i w dość okrojonych dawkach:)

Magdalena Wtorkiewicz
mwtorkiewicz

Cześć, mam na imię Magda. Pracuję jako lektor języka angielskiego już od 12 lat i nie zamieniłabym swojego zawodu na żaden inny.

Język angielski jest moim hobby i wnosi w moje życie sporo przyjemności. Ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim oraz Studia Europejskie na krakowskim Uniwersytecie Pedagogicznym. Uzyskanie certyfikatu Cambridge Proficiency in English było miłym przedłużeniem studiów językowych. Mam doświadczenie w nauczaniu wszystkich możliwych grup wiekowych we wszelkich dostępnych wariantach: kursy grupowe, indywidualne a także sporo zajęć w korporacjach.

Jestem niepoprawnym molem książkowym, wielką pasjonatką kultury brytyjskiej i niestrudzonym podróżnikiem.

Magdalena Wróbel
14441109_1161851613837776_8384274262093830191_n

Ukończyłam studia literaturoznawcze na Uniwersytecie Stendhala w Grenoble, uzyskując dyplom maitrise lettres modernes. Znajomość języka francuskiego pogłębiałam nie tylko podczas rocznego stypendium naukowego we Francji, ale również w Instytucie Francuskim w Krakowie. Posiadam dyplom DALF C1.

Od sześciu lat prowadzę kursy z języka francuskiego na różnym poziomie zaawansowania, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Przez dwa lata pracowałam też we francuskiej firmie, mając codzienny kontakt z klientem francuskojęzycznym.

Dominika Olszewska
fbt

Języka hiszpańskiego zaczęłam się uczyć w liceum. Skończyłam liceum dwujęzyczne hiszpańsko – polskie i od tego czasu język ten towarzyszy mi na co dzień i w pracy i poza nią. W trakcie studiów wielokrotnie podróżowałam do Hiszpanii, żeby w praktyce wykorzystać to, czego nauczyłam się w trakcie zajęć. Od kilku lat uczę hiszpańskiego dzieci od wieku przedszkolnego i dorosłych w różnych szkołach językowych na terenie Krakowa, tłumaczę dokumenty oraz ustnie w trakcie wydarzeń i w Polsce i w Hiszpanii oraz pracowałam w firmie świadczącej usługi na rynek hiszpańskojęzyczny.

W wolnych chwilach podróżuję, jeżdżę na rolkach albo rowerze oraz uczę się języka włoskiego.

Kamil Piela
Kamil Piela

Cześć 🙂 Nazywam się Kamil i jestem lektorem języka niemieckiego.

Ukończyłam germanistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Języka niemieckiego uczę się od przedszkola. Większość rodziny miałem w Niemczech, dlatego bardzo często przebywałem na terenie Niemiec. Nauczanie innych to moja pasja życiowa, którą realizuję od ponad 10 lat.

W wolnym czasie podróżuje po świecie.

Aleksandra Kacica
IMG-20200828-WA0000

Hello! Nazywam się Aleksandra Kacica i jestem absolwentką filologii orientalnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiadam siedmioletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego, uczyłam zarówno dzieci jak i dorosłych. W nauce stawiam na zrównoważony rozwój wszystkich umiejętności językowych – słuchania, czytania, pisania i mówienia. Nauczanie to moja pasja i sprawia mi wiele radości, jest to też dla mnie obowiązek, do którego staram się zawsze podchodzić maksymalnie sumiennie.

W wolnych chwilach czytam reportaże, książki podróżnicze a także literaturę historyczną. Interesuję się również kulturą krajów azjatyckich. 

Andrew Banas
Zdjecie3~2

Mam na imię Andrew. Wychowałem się i edukowałem w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w Kalifornii. Nauczanie języka angielskiego to moje zajęcie od ponad 7 lat. Wychowując się w USA miałem bezpośredni kontakt z kulturą oraz historią Stanów która jest nieodłącznym elementem prowadzonych przeze mnie zajęć. Angielski jest ze mną od samego początku i z wielką pasją przekazuję nabyta wiedzą swoim uczniom. Zwracam wyjątkową uwagę na nauczanie biegłego posługiwania się językiem angielskim w bezpośredniej rozmowie.

 

Między innymi interesuję się sportem, nowymi technologiami, kulturą Stanów Zjednoczonych, historią oraz geopolityką.