fb
Renata Tarnopolska-Badura
rtarnopolska

Prowadzę Szkołę Języków Obcych Anglosas nieprzerwanie od 1998 roku.

Ukończyłam Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, a następnie zdobyłam drugi fakultet na Uniwersytecie Warszawskim, w Ośrodku Studiów Amerykańskich – specjalność : kultura i biznes amerykański. W chwili obecnej specjalizuję się w uczeniu Business English, lecz podczas 24 lat mojej drogi zawodowej zdobywałam doświadczenie ucząc w przedszkolach, skawińskiej szkole podstawowej nr 2 oraz ucząc na prywatnych kursach wszelkie grupy wiekowe – moi kursanci mieli od 4 do 70 lat.

Oprócz nauczania zajmuję sie również tłumaczeniami pisemnymi i ustnymi ; na liście najważniejszych klientów mam zagraniczne stacje telewizyjne z USA i Kanady, zagraniczne firmy audytujące , stałą współpracę z AGH oraz tłumaczenia dla wielu innych firm i restauracji. Kocham język angielski, oraz wszystko co związane z kultura angielską i amerykańską.

W chwilach wolnych nałogowo czytam książki.

Krzysztof Warchoł
kwarchol

Mam na imię Krzysztof. Pochodzę z Bielska-Białej. Od 14 lat jestem krakowianinem.

W „Anglosasie” pracuję już kilka lat. Studia magisterskie ukończyłem na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, po czym rozpocząłem pracę jako nauczyciel języka angielskiego. Pracowałem w szkole podstawowej, średniej i policealnej. Prowadziłem także kursy języka angielskiego w prywatnej szkole językowej. W 1992 r. zdałem egzamin Cambridge Proficiency in English. Ukończyłem także podyplomowe studia dla tłumaczy na Uniwersytecie Jagiellońskim w zakresie tłumaczenia pisemnego i ustnego.

Przez ponad 10 lat pracowałem jako tłumacz w dużej międzynarodowej firmie handlowej. Specjalizuję się w tekstach prawnych i biznesowych, choć mam na swoim koncie także przekłady książek i artykułów z takich dziedzin jak filozofia, teologia i nauki społeczne. Kocham wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną i podróże. Pasjonują mnie także zagadnienia związane z religią, teologią i życiem społecznym. Śpiewam w chórze kolegiaty św. Anny w Krakowie.

Jestem żonaty. Moja żona Justyna jest rzeźbiarką. Praca w „Anglosasie” stanowi uzupełnienie mojej podstawowej profesji tłumacza. Kontakt z osobami, które uczę daje mi wiele satysfakcji i radości. Dlatego nieustannie staram się poszerzać swoją wiedzę na temat tego, jak skutecznie uczyć języka obcego.

Joanna Boroń
jboron

Hej, mam na imię Joanna i z Anglosasem współpracuję (z przerwami) już od paru lat.

Ukończyłam Nauczycielskie Kolegium Języka Angielskiego na obecnym Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz na tej samej uczelni Studia Europejskie. Uczę angielskiego wszystkie możliwe grupy wiekowe, ale najwięcej czasu spędzam wśród nastolatków w gimnazjum. Staram się ich tam zarazić nie tylko językiem angielskim, ale też pokazać, że warto coś w życiu robić z zaangażowaniem (nie tylko dla siebie, ale też dla innych) – co przejawia się w działalności Szkolnego Koła Ludzi Aktywnych.

Co robię z wolnym czasem? Czytam, piszę, podróżuję, pływam kajakiem, spaceruję z psem – oczywiście nie wszystko na raz i w dość okrojonych dawkach:)

Magdalena Wtorkiewicz
mwtorkiewicz

Cześć, mam na imię Magda. Pracuję jako lektor języka angielskiego już od 12 lat i nie zamieniłabym swojego zawodu na żaden inny.

Język angielski jest moim hobby i wnosi w moje życie sporo przyjemności. Ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim oraz Studia Europejskie na krakowskim Uniwersytecie Pedagogicznym. Uzyskanie certyfikatu Cambridge Proficiency in English było miłym przedłużeniem studiów językowych. Mam doświadczenie w nauczaniu wszystkich możliwych grup wiekowych we wszelkich dostępnych wariantach: kursy grupowe, indywidualne a także sporo zajęć w korporacjach.

Jestem niepoprawnym molem książkowym, wielką pasjonatką kultury brytyjskiej i niestrudzonym podróżnikiem.

Emilo Ruiz
eruiz

Hello everybody; my name is Emilio Ruiz. I was born and raised in sunny San Diego, California. I graduated from San Diego State University with a bachelor’s degree in business, so most of my career experience is in finance. For the past 4 years, I have been teaching at numerous schools in Poland. This is my next year teaching at Anglosas and I’m looking forward to getting to know all of you. I’m ready to teach you and aid with any difficulties you may have during the course of the year. Let’s make this a fun learning experience.

Agnieszka Niebrzegowska
aniebrzegowska

Cześć, mam na imię Agnieszka i jestem nauczycielem języka angielskiego.

Ukończyłam Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz Wyższą Szkołę Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach na kierunku tłumacz języka angielskiego. Pracę jako nauczyciel rozpoczęłam już w trakcie studiów licencjackich. Pracowałam w technikum, liceum oraz w szkole językowej.  Moja fascynacja językiem angielskim oraz kulturą angielskiego obszaru językowego trwa już 11lat, spędziłam rok mieszkając w Londynie gdzie mogłam pogłębić swoją wiedzę na temat kultury anglosaskiej oraz samego języka angielskiego.

Moją największą pasją, po za językami obcymi, jest podróżowanie a najczęściej zdarza mi się powracać do Hiszpanii do której to czuje sentyment. Wolne chwile spędzam z bliskimi i przyjaciółmi.

Iwona Szczerba
iszczerba

Hello! Mam na imię Iwona. Nauczycielem języka angielskiego jestem od 16 lat. Ukończyłam studia magisterskie na Politechnice Krakowskiej ale moją pasją był zawsze język angielski. Dlatego też postanowiłam ukończyć studia w tym kierunku zdobywając licencjat z języka angielskiego na Uniwersytecie M.C.Skłodowskiej w Lublinie –specjalność nauczycielska. Wiele lat uczyłam w gimnazjum i w szkole podstawowej. W czasie rocznego pobytu w Wielkiej Brytanii zdobyłam duże doświadczenie w londyńskich szkołach. Ciagle pogłębiam swoją wiedzę w zakresie metodyki nauczania języka angielskiego poprzez uczestnictwo w zagranicznych szkoleniach.

Staram się, by moje lekcje były dla uczniów interesujące a nauka języka angielskiego przyjemnością.

Uwielbiam muzykę i dalekie podróże. A jak nie jadę na koniec świata to pływam i chodzę na spacery ze swoim dobermanem

Aleksandra Kapusta
akapusta

Cześć, mam na imię Ola. Nauczanie języka angielskiego jest moim hobby i sposobem na życie, z którego czerpię pozytywną energię. Pasję do języka odkryłam studiując filologię angielską na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Na zajęciach staram się dzielić moją pasją z uczniami i pokazywać im, że język to nie tylko okno na świat i droga do sukcesu, ale także czysta przyjemność. W pracy kładę nacisk na indywidualne podejście do potrzeb każdego ucznia. Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę z zakresu metod nauczania i dbam, aby zajęcia były niebanalne i motywowały do przełamywania barier komunikacyjnych.

Postępy moich uczniów są dla mnie źródłem największej satysfakcji.

W czasie wolnym od pracy przebywam na świeżym powietrzu i staram się zażywać jak najwięcej sportu.

Magdalena Wróbel
14441109_1161851613837776_8384274262093830191_n

Ukończyłam studia literaturoznawcze na Uniwersytecie Stendhala w Grenoble, uzyskując dyplom maitrise lettres modernes. Znajomość języka francuskiego pogłębiałam nie tylko podczas rocznego stypendium naukowego we Francji, ale również w Instytucie Francuskim w Krakowie. Posiadam dyplom DALF C1.

Od sześciu lat prowadzę kursy z języka francuskiego na różnym poziomie zaawansowania, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Przez dwa lata pracowałam też we francuskiej firmie, mając codzienny kontakt z klientem francuskojęzycznym.

Magdalena Łysak
magda-lysak

Cześć. Mam na imię Magda i jestem lektorem języka angielskiego.

Ukończyłam socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz filologię angielską na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Język angielski znam od dziecka, ponieważ urodziłam się w Stanach Zjednoczonych i spędziłam tam dzieciństwo. Później jeszcze wielokrotnie przebywałam tam w okresie wakacji. Studia filologiczne dodatkowo rozwinęły moje zdolności językowe, wiedzę metodologiczną i potwierdziły moje ogromne zamiłowanie do nauczania angielskiego. Pragnę dzielić się z Wami moją wiedzą i wspólnie zgłębiać tajniki tego pięknego języka.

W wolnym czasie czytam literaturę amerykańską, maluje akwarelami i zwiedzam świat