fb
Renata Tarnopolska-Badura
SAMSUNG

Prowadzę Szkołę Języków Obcych Anglosas nieprzerwanie od 1998 roku.

Ukończyłam Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, a następnie zdobyłam drugi fakultet na Uniwersytecie Warszawskim, w Ośrodku Studiów Amerykańskich – specjalność : kultura i biznes amerykański. W chwili obecnej specjalizuję się w uczeniu Business English, lecz podczas 24 lat mojej drogi zawodowej zdobywałam doświadczenie ucząc w przedszkolach, skawińskiej szkole podstawowej nr 2 oraz ucząc na prywatnych kursach wszelkie grupy wiekowe – moi kursanci mieli od 4 do 70 lat.

Oprócz nauczania zajmuję sie również tłumaczeniami pisemnymi i ustnymi ; na liście najważniejszych klientów mam zagraniczne stacje telewizyjne z USA i Kanady, zagraniczne firmy audytujące , stałą współpracę z AGH oraz tłumaczenia dla wielu innych firm i restauracji. Kocham język angielski, oraz wszystko co związane z kultura angielską i amerykańską.

W chwilach wolnych nałogowo czytam książki.

Krzysztof Warchoł
kwarchol

Mam na imię Krzysztof. Pochodzę z Bielska-Białej, lecz od wielu lat jestem już krakowianinem.

W „Anglosasie” pracuję już kilkanaście lat. Studia magisterskie ukończyłem na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, po czym rozpocząłem pracę jako nauczyciel języka angielskiego. Pracowałem w szkole podstawowej, średniej i policealnej. Prowadziłem także kursy języka angielskiego w prywatnej szkole językowej. W 1992 r. zdałem egzamin Cambridge Proficiency in English. Ukończyłem także podyplomowe studia dla tłumaczy na Uniwersytecie Jagiellońskim w zakresie tłumaczenia pisemnego i ustnego.

Przez ponad 10 lat pracowałem jako tłumacz w dużej międzynarodowej firmie handlowej. Specjalizuję się w tekstach prawnych i biznesowych, choć mam na swoim koncie także przekłady książek i artykułów z takich dziedzin jak filozofia, teologia i nauki społeczne. Kocham wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną i podróże. Pasjonują mnie także zagadnienia związane z religią, teologią i życiem społecznym. Śpiewam w chórze kolegiaty św. Anny w Krakowie.

Jestem żonaty. Moja żona Justyna jest rzeźbiarką. Praca w „Anglosasie” stanowi uzupełnienie mojej podstawowej profesji tłumacza. Kontakt z osobami, które uczę daje mi wiele satysfakcji i radości. Dlatego nieustannie staram się poszerzać swoją wiedzę na temat tego, jak skutecznie uczyć języka obcego.

Joanna Boroń
boroń joanna

Hej, mam na imię Joanna i z Anglosasem współpracuję już od kilkunastu lat.

Ukończyłam Nauczycielskie Kolegium Języka Angielskiego na obecnym Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz na tej samej uczelni Studia Europejskie. Uczę angielskiego wszystkie możliwe grupy wiekowe, ale najwięcej czasu spędzam wśród nastolatków. Staram się ich tam zarazić nie tylko językiem angielskim, ale też pokazać, że warto coś w życiu robić z zaangażowaniem (nie tylko dla siebie, ale też dla innych) – co przejawia się w działalności Szkolnego Koła Ludzi Aktywnych.

Co robię z wolnym czasem? Czytam, piszę, podróżuję, pływam kajakiem, spaceruję z psem – oczywiście nie wszystko na raz i w dość okrojonych dawkach:)

Magdalena Wtorkiewicz
mwtorkiewicz

Cześć, mam na imię Magda. Pracuję jako lektor języka angielskiego już od 12 lat i nie zamieniłabym swojego zawodu na żaden inny.

Język angielski jest moim hobby i wnosi w moje życie sporo przyjemności. Ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim oraz Studia Europejskie na krakowskim Uniwersytecie Pedagogicznym. Uzyskanie certyfikatu Cambridge Proficiency in English było miłym przedłużeniem studiów językowych. Mam doświadczenie w nauczaniu wszystkich możliwych grup wiekowych we wszelkich dostępnych wariantach: kursy grupowe, indywidualne a także sporo zajęć w korporacjach.

Jestem niepoprawnym molem książkowym, wielką pasjonatką kultury brytyjskiej i niestrudzonym podróżnikiem.

Magdalena Wróbel
14441109_1161851613837776_8384274262093830191_n

Ukończyłam studia literaturoznawcze na Uniwersytecie Stendhala w Grenoble, uzyskując dyplom maitrise lettres modernes. Znajomość języka francuskiego pogłębiałam nie tylko podczas rocznego stypendium naukowego we Francji, ale również w Instytucie Francuskim w Krakowie. Posiadam dyplom DALF C1.

Od sześciu lat prowadzę kursy z języka francuskiego na różnym poziomie zaawansowania, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Przez dwa lata pracowałam też we francuskiej firmie, mając codzienny kontakt z klientem francuskojęzycznym.

Dominika Olszewska
fbt

Języka hiszpańskiego zaczęłam się uczyć w liceum. Skończyłam liceum dwujęzyczne hiszpańsko – polskie i od tego czasu język ten towarzyszy mi na co dzień i w pracy i poza nią. W trakcie studiów wielokrotnie podróżowałam do Hiszpanii, żeby w praktyce wykorzystać to, czego nauczyłam się w trakcie zajęć. Od kilku lat uczę hiszpańskiego dzieci od wieku przedszkolnego i dorosłych w różnych szkołach językowych na terenie Krakowa, tłumaczę dokumenty oraz ustnie w trakcie wydarzeń i w Polsce i w Hiszpanii oraz pracowałam w firmie świadczącej usługi na rynek hiszpańskojęzyczny.

W wolnych chwilach podróżuję, jeżdżę na rolkach albo rowerze oraz uczę się języka włoskiego.

Kamil Piela
Kamil Piela

Cześć 🙂 Nazywam się Kamil i jestem lektorem języka niemieckiego.

Ukończyłam germanistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Języka niemieckiego uczę się od przedszkola. Większość rodziny miałem w Niemczech, dlatego bardzo często przebywałem na terenie Niemiec. Nauczanie innych to moja pasja życiowa, którą realizuję od ponad 10 lat.

W wolnym czasie podróżuje po świecie.

Aleksandra Kacica
IMG-20200828-WA0000

Hello! Nazywam się Aleksandra Kacica i jestem absolwentką filologii orientalnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiadam siedmioletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego, uczyłam zarówno dzieci jak i dorosłych. W nauce stawiam na zrównoważony rozwój wszystkich umiejętności językowych – słuchania, czytania, pisania i mówienia. Nauczanie to moja pasja i sprawia mi wiele radości, jest to też dla mnie obowiązek, do którego staram się zawsze podchodzić maksymalnie sumiennie.

W wolnych chwilach czytam reportaże, książki podróżnicze a także literaturę historyczną. Interesuję się również kulturą krajów azjatyckich. 

Andy Snook
20200518_221358

My name is Andy. I was educated in my home land of England in a city called Newcastle. My education gained me qualifications in both English language and English literature. 2 years ago I came to Poland and since arriving I discovered a new ambition of becoming a native speaker for those aiming to develop their English speaking skills.

Personally, I have a great interest in music, movies, documentaries, graphic novels and video games.

Having worked with individuals who required help in developing life skills, I discovered my greatest passion of helping others improve their knowledge, skills and self confidence.